Mihajlo Kolodko képei egyre népszerűbbek a városban és az interneten. Ezen felbuzdulva úgy döntöttem, hogy felkutatom a kis apróságokat, amelyeket Budapest budai oldalán helyezett el a művész és még nem tettem tiszteletemet náluk.
Most nem egyedül indultam neki. Egy kedves barátom is velem tartott.
A versenyszellem felébredt bennünk és miután megmutattam neki a korábbi cikkemben bemutatott két darabot (Főkukac és Minitank), nekiveselkedtünk a maradék három budai szobrocskának és igyekeztünk azt hamarabb felfedezni, mint a másik.
Borzasztó érdekes volt, hogy mi piszkosul élveztük a keresgélést, ellenben az emberek csak bámultak ránk, hogy minek örülünk ennyire és mit fotózunk ekkora vehemenciával, vagy észre sem vették, hogy van ott egy piciny műalkotás, amiért lelkesedni lehet.
Ha gyermekkorodban szeretted a Húsvétot, akkor neked is csak ajánlani tudom, hogy vedd a nyakadba a várost és keresd fel Budapest ezen gyöngyszemeit!
Na de elég a szóból, íme a többi szobor:
Mekk Elek, a kétbalkezes ezermester, a Széll Kálmán teret ékesíti (korábban megmutattam nektek egy cikkemben a téren a több tucat bronzszobor legérdekesebbjeit, itt megnézheted), kis elektromos csavarhúzójával és egy táblával a kezében, amin a tér régi neve, Moszkva tér szerepel.
Rubik Ernő nagyszerű alkotása, a Rubik-kocka, a Batthyány téren található meg A Főkukac és a Minitank ölelésében. Érdekesség, hogy eredeti nevén Bűvös kockaként vált ismertté, mielőtt a Rubik-kocka nevet megkapta volna 1980-ban ez a térbeli logikai játék, ahogy a feltaláló jellemezte.
Végül, de nem utolsó sorban megmutatom nektek a Kockásfülű nyúl piciny mását, ami a Sikló magasabban fekvő állomásánál található. Vajon mit kémlel apró távcsövével?
Ránézésre a pesti oldalt lesi a nyuszi. Legközelebb oda kalandozunk “levadászni” Kolodko alkotásait!